Świetny mecz Igi Świątek. Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati!

Iga Świątek wygrała z Martą Kostjuk 6:2, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Polka nie dała szans rywalce i całe spotkanie zakończyła w 69 minut. O półfinał powalczy z Jasmine Paolini lub Mirrą Andriejewą.

Polka rozpoczęła to spotkanie od porażki przy własnym serwisie. Kiepski początek nie skutkował jednak poważnymi problemami. Raszynianka wygrała cztery kolejne gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 4:1. Gra nieco się wyrównała, więc Świątek nie miała się o co obawiać. Po zaledwie 30 minutach prowadziła już 1:0 w setach.

W drugiej partii Polka przełamała przeciwniczkę już w jej pierwszym gemie serwisowym. Kostjuk była wyraźnie podirytowana własną postawą i cały czas próbowała pobudzić się do gry. Dużo ryzykowała, ale popełniała przy tym sporo błędów. Dla dobrze dysponowanej Świątek to było jak woda na młyn. Najlepsza rakieta świata wykorzystywała wszystkie podarowane jej szanse i pewnie wygrała całe spotkanie.

To był trzeci pojedynek obu pań w ich seniorskiej karierze. Ostatni raz zmierzyły się ze sobą podczas Indian Wells w marcu tego roku. Wtedy również raszynianka była zdecydowanie lepsza - wygrała 6:2, 6:1.

Rywalką Świątek w ćwierćfinale będzie zwyciężczyni pojedynku Jasmine Paolini - Mirra Andriejewa.

Iga Świątek - Marta Kostjuk 2:0 (6:2, 6:2)