Wywalczyli złoto! Sukces młodych polskich siatkarzy

Robert MurawskiSiatkówka
Tomasz Warych i Marcel Wanat wygrali turniej EEVZA U18.

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej trwają obecnie w Holandii, a tymczasem na Łotwie rozgrywane są mistrzostwa EEVZA w kategoriach U16 i U18. Z tego turnieju nadeszły wspaniałe wieści – reprezentanci Polski Tomasz Warych i Marcel Wanat wywalczyli złoty medal w kategorii U18.

Tomasz Warych i Marcel Wanat w wielkim finale stoczyli trzysetowy bój z estońską parą Parijogi/Kender, wygrywając ten mecz 2:1 (21:12, 13:21, 15:10). Brązowe medale wywalczył ukraiński duet Marynin/Romanyszyn.

O krok od awansu do strefy medalowej byli również Jakub Zdrojewski i Oliwier Pawlicki. Niestety na swojej drodze w ćwierćfinale trafili na swoich kolegów, czyli parę Warych/Wanat. Ostatecznie Zdrojewski/Pawlicki zostali sklasyfikowani na miejscach 5–8.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii U18 na miejscach 5–8 zostały sklasyfikowane Amelia/Panek i Aleksandra Wolny, a na miejscach 9–15 Zuzanna Przybyszewska i Zofia Preweda. Z kolei w kategorii U16 Hanna Leśniewicz i Natalia Lewandowska również zajęły miejsce 5–8.