Ale lanie! Wieczysta rozbiła lokalnego rywala, totalna deklasacja

Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków z przytupem weszła do Betclic 2 Ligi. Drużyna prowadzona przez Sławomira Peszkę w sobotę wygrała swój czwarty mecz w bieżącym sezonie. To zwycięstwo jest o tyle cenniejsze, że drużyna z Krakowa pokonała swojego lokalnego rywala – Hutnika Kraków. Wrażenie robią też rozmiary tego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 7:1.

Początek spotkania nie zwiastował takiego pogromu. Pierwszą bramkę zdobyto dopiero w 29 minucie spotkania, a jej strzelcem był Roman Goku. Drugie trafienie szybko zdobył Michał Trąbka, a przed przerwą trzecią bramkę dorzucił jeszcze Manuel Torres i na przerwę Wieczysta schodziła już z wyraźną przewagą.

W drugiej połowie strzelanie wciąż trwało. Między 45. a 65. minutą bramki dla Wieczystej zdobyli Lisandro Semedo, Paweł Łysiak i Michał Feliks. Kwadrans później ostatnie trafienie dorzucił jeszcze Daniel Sandoval Fernandez. Jedyną odpowiedzią, na jaką tego dnia było stać drużynę Hutnika, było trafienie Patrika Misiaka z 82 minuty, które ustaliło wynik spotkania na 7:1.

Po pięciu kolejkach Wieczysta ma na koncie 12 punktów i zajmuje miejsce uprawniające do walki o awans na zaplecze Ekstraklasy. Hutnik ma w swoim dorobku sześć oczek i obecnie jest na miejscu w środku tabeli.