Gol Cristiano Ronaldo nie pomógł. Zespół Portugalczyka upokorzony w finale

fot: PAP
Portugalczyk nie zdobył jeszcze trofeum z drużyną Al Nassr.

Al Nassr przegrało w niedzielnym finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej z Al-Hilal 1:4. Jest to kolejne trofeum, które wymknęło się z rąk Cristiano Ronaldo, odkąd przeszedł on do saudyjskiego klubu. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki zdobył bramkę w tym meczu, jednak była to tylko honorowa zdobycz, ponieważ Al Nassr ostatecznie zostało rozbite.

W finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej spotkały się dwie najmocniejsze drużyny tamtego sezonu Saudi Pro League - Al Nassr oraz Al-Hilal. Pierwsza połowa meczu nie rozpieszczała, jeżeli chodzi o poziom sportowy, obie drużyny oddały zaledwie kilka niecelnych strzałów. Przełom nadszedł w 44. minucie, kiedy Abdulrahman Ghareeb wbiegł po skrzydle w pole karne i wystawił piłkę na pustą bramkę do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce, nawet pomimo tego, że uderzył nieczysto.

W drugiej połowie rozpoczął się jednak "koncert" podopiecznych Jorge Jesusa. Najpierw po indywidualnym rajdzie futbolówkę do siatki skierował Sergej Milinkovic-Savic. Niedługo potem bohaterem okazał się Aleksandar Mitrovic, który najpierw pokonał bramkarza strzałem głową, a następnie dobrze odnalazł się w polu karnym i wykończył akcję strzałem na pustą bramkę. Jak się okazało nie był to koniec gradu bramek w tym spotkaniu. Golkiper Al Nassr - Bento - popełnił fatalny błąd w rozegraniu, który wykorzystał Malcom.

Frustracja i rozczarowanie malowały się na twarzach Cristiano Ronaldo i jego kolegów z drużyny. Zdenerwowany Portugalczyk najpierw posłał w trybuny piłkę strzeloną z rzutu wolnego, a tuż po końcowym gwizdku skierował się do szatni, nie zostając na murawie z resztą zespołu.

Portugalczyk nie zdobył jeszcze trofeum z drużyną, której trenerem jest Luis Castro, a sam klub czeka na puchar już od 2020 roku.

Al Nassr - Al-Hilal 1:4 (1:0)

Bramki: C. Ronaldo 44 - Milinkovic-Savic 55, Mitrovic 63, 69, Malcom 72