Kiedy mecz ćwierćfinałowy Świątek w Cincinnati?

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Cincinnati. W tej fazie turnieju jej rywalką będzie Rosjanka Mirra Andriejewa. Kiedy mecz Świątek – Andriejewa? O której godzinie? Kiedy gra Iga Świątek? Sprawdź poniżej.

Iga Świątek pokonała Ukrainkę Martę Kostjuk w trzeciej rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Polka nie pozostawiła złudzeń rywalce i pewnie wygrał z nią 2:0 (6:2, 6:2). W trakcie całego spotkania Świątek tylko raz dała się przełamać Ukraince, było to w pierwszym gemie pierwszego seta, ale Polka szybko odrobiła straty i pewnie wygrała tę partię. Przez resztę spotkania liderka rankingu grała na poziomie nieosiągalnym dla swojej rywalki i zakończyła mecz w ciągu godziny i 11 minut.

W swoim pierwszym meczu w Cincinnati Świątek pokonała reprezentantkę Francji Warwarę Graczewą. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, a Polka wykorzystała dopiero szóstą piłkę meczową w tym spotkaniu.

W kolejnym meczu rywalką Polki będzie Rosjanka Mirra Andriejewa. 17-latka niespodziewanie pokonała jedną z najlepszych zawodniczek tego sezonu Jasmine Paolini i awansowała do ćwierćfinału. Andriejewa jest obecnie sklasyfikowana na 24 miejscu w rankingu WTA.

Turniej w Cincinnati jest pierwszym, w jakim Świątek bierze udział po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Impreza w stanie Ohio jest jednym z kluczowych elementów przygotowań do US Open. Ostatni w tym sezonie turniej wielkoszlemowy rozpocznie się w poniedziałek 26 sierpnia.

Kiedy mecz Świątek – Andriejewa? O której godzinie?

Początek meczu Igi Świątek z Mirrą Andriejewą jest planowany około godziny 17:00 w sobotę 17 sierpnia. Relacje live i wynik na żywo tego spotkania można będzie śledzić na stronie Polsatsport.pl.

Z powodu opadów deszczu, które od kilku dni utrudniają rozgrywanie spotkań w Cincinnati, godzina rozpoczęcia meczu może ulec zmianie.