Udany debiut na ławce trenerskiej. Pogoń z trzecim zwycięstwem w Ekstraklasie

Piłkarze Pogoni Szczecin

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Widzewem Łódź 2:0 w meczu piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. W tym spotkaniu na ławce trenerskiej gospodarzy zadebiutował Robert Kolendowicz. To już trzecie zwycięstwo zespołu z województwa zachodniopomorskiego w tym sezonie.

Pogoń Szczecin pod wodzą trenera Kolendowicza pokonała Widzew Łódź 2:0. Portowcy przez cały mecz dominowali nad rywalami.

Zgodnie z teorią nowego pierwszego trenera Pogoni zespół ma dominować w meczu posiadaniem piłki i podkreślać swoją wyższość. Tak też zagrała Pogoń w debiucie Kolendowicza z Widzewem. Portowcy przez większość czasu posiadali piłkę i co kilka minut tworzyli dogodne sytuacje podbramkowe.

Prowadzenie zdobyli w 21. minucie, kiedy Leonardo Koutris zacentrował w pole karne, a Wahan Biczachczjan na piątym metrze głową skierował piłkę do siatki rywali.

Tuż przed przerwą goście mieli jedyną okazję do wyrównania ale Imad Rondic przestrzelił w dogodnej sytuacji. Okazało się, że to była jedyna sytuacja widzewiaków na strzelenie gola w tym meczu.

Po przerwie Pogoń nadal dominowała. W 47. minucie Biczachczjan strzelił w słupek, a gol na 2:0 padł w 72. minucie, gdy Kamil Grosicki w swoim stylu wycofał piłkę z lewego skrzydła na środek pola karnego, a Kacper Łukasiak precyzyjnym strzałem pokonał Rafała Gikiewicza.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wahan Biczachczjan (21), 2:0 Kacper Łukasiak (72)

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leo Borges, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan, Kacper Łukasiak (77. Joao Gamboa), Rafał Kurzawa (88. Olaf Korczakowski), Alexander Gorgon (65. Fredrik Ulvestad), Kamil Grosicki (77. Adrian Przyborek) - Efthymis Koulouris (88. Patryk Paryzek)

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati (57. Marcel Krajewski), Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Luis Silva - Fran Alvarez, Marek Hanousek (78. Juljan Shehu), Jakub Łukowski (65. Sebastian Kerk) - Jakub Sypek (57. Hilary Gong), Imad Rondic (65. Hubert Sobol), Kamil Cybulski

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Alexander Gorgon

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)