Wpadka mistrzów Włoch. Strata punktów już w pierwszej kolejce

Broniący tytułu mistrza Włoch piłkarze Interu Mediolan sezon 2024/25 Serie A zaczęli od remisu.

Broniący tytułu mistrza Włoch piłkarze Interu Mediolan sezon 2024/25 Serie A zaczęli od remisu 2:2 w wyjazdowym meczu z Genoą. W składzie gości zabrakło kontuzjowanego Piotra Zielińskiego.

Piłkarze Interu w imponującym stylu sięgnęli w poprzedniej edycji po 20. w historii klubu "scudetto". Nad drugim Milanem mieli aż 19 punktów przewagi, a nad trzecim Juventusem - 23. Nowe rozgrywki mediolańczycy zaczęli jednak od falstartu, choć byli blisko odniesienia zwycięstwa.

Po pierwszej połowie było 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Alessandro Vogliacco, a wyrównał Marcus Thuram. Kiedy w 85. minucie francuski napastnik drugi raz wpisał się na listę strzelców, wydawało się, że Inter wróci do domu z kompletem punktów.

Genoa walczyła jednak do końca, a w szóstej, doliczonej przez sędziego minucie wyrównał Junior Messias. Brazylijczyk na raty wykorzystał rzut karny, dobijając piłkę po obronionym przez bramkarza jego strzale z 11 metrów.