Demolka w decydującej partii! Poznaliśmy siatkarskich mistrzów Europy

Łotysze Plavins i Fokerots zostali mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Martins Plavins i Kristians Fokerots z Łotwy zostali mistrzami Europy w siatkówce plażowej po zwycięstwie w finale w holenderskiej Hadze nad wicemistrzami olimpijskimi z Paryża Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem 2:1 (17:21, 22:20, 15:5).

Brąz zdobyli Holendrzy Steven van de Velde i Matthew Immers, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Włochów Samuele Cottafavę i Paolo Nicolaia 2:1 (21:17, 17:21, 16:14).

W europejskim czempionacie rywalizowały trzy polskie pary. Michał Bryl i Bartosz Łosiak z powodu problemów zdrowotnych wycofali się z rozgrywek jeszcze w trakcie fazy grupowej, natomiast Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak odpadli w 1/16 finału.

W mistrzostwach Europy nie brały udziału dwie najlepsze obecnie ekipy Starego Kontynentu. Wicemistrzowie świata i liderzy rankingu, Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig, którzy wygrali dwie ostatnie edycje tego turnieju, tuż przed rozpoczęciem imprezy w Holandii zostali bowiem w Paryżu mistrzami olimpijskimi.

Zabrakło także brązowych medalistów igrzysk, Norwegów Andersa Berntsena Mola i Christiana Sandlie Soeruma, mistrzów Europy w latach 2018-2021.