Włoch najlepszy w Grand Prix Austrii

Moto
Włoch Francesco Bagnaia (Ducati).

Dwukrotny mistrz świata Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał na torze Red Bull Ring w Spielbergu w klasie MotoGP wyścig o Grand Prix Austrii, 11. rundę motocyklowych mistrzostw świata. Bagnaia był także najszybszy w sobotnim sprincie.

Drugie miejsce zajął Hiszpan Jorge Martin (Ducati), a trzeci był Włoch Enea Bastianini (Ducati). Dobrze pojechał także sześciokrotny mistrz świata Hiszpan Marc Marquez (Gresini), plasując się na czwartej pozycji.

Przed wyścigiem w Austrii liderem mistrzostw świata w MotoGP był Martin, który miał na koncie 241 pkt i o trzy wyprzedzał Bagnaię. Hiszpan liderem cyklu nie był długo, na czoło awansował bowiem dwa tygodnie temu, gdy zajął drugie miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Teraz na prowadzenie ponownie wyszedł Bagnaia - 275 pkt, który ma 5 pkt przewagi nad Martinem - 270 pkt.

W Moto2 najszybszy był Włoch Celestino Vietti (Kalex), który awansował na szóstą lokatę klasyfikacji generalnej MŚ, osiągając 96 pkt. Prowadzi nadal Hiszpan Sergio Garcia (Boscoscuro,) mając na koncie 162 pkt.

W Moto3 zwyciężył Hiszpan David Alonso (KTM) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Ma już w dorobku 224 pkt, gdy drugi jego rodak Ivan Ortola (KTM) osiągnął tylko 153 pkt.

Dwunastą rundą motocyklowych MŚ będzie 1 września GP Aragonii.