Zadecydował gol w samej końcówce. Zespół Bułki przegrał z beniaminkiem

fot: PAP
Klub Marcina Bułki przegrał z beniaminkiem Ligue 1

Po mistrzostwach Europy oraz letniej przerwie rozpoczynają się nowe sezony najlepszych lig w Europie. W ten weekend do gry weszli m.in. piłkarze z Ligue 1. W niedzielne popołudnie pierwszy mecz rozegrał zespół Marcina Bułki - OGC Nicea.

Klub Marcina Bułki OGC Nice przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Auxerre 1:2 w pierwszej kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. W zeszłym sezonie bramkarz reprezentacji Polski 18 razy zachował czyste konto we wszystkich rozgrywkach.

Drużyna z Nicei objęła prowadzenie w 21. minucie, gdy gola strzelił Mohamed-Ali Cho. Przed przerwą wyrównał Rayan Raveloson, a bramkę na wagę zwycięstwa Auxerre w doliczonym do drugiej połowy czasie zdobył Lasso Coulibaly.

W niedzielę wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Angers odniosło RC Lens Przemysława Frankowskiego, choć reprezentant Polski cały czas spędził na ławce rezerwowych. Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił Wesley Said.