Aryna Sabalenka najlepsza w Cincinnati! W całym turnieju nie straciła nawet seta

Karolina PotrykusTenis
Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka triumfatorką Cincinnati Open! W finale Białorusinka wygrała z Jessicą Pegulą 6:3, 7:5. To drugie turniejowe zwycięstwo 26-latki w tym roku. Od poniedziałku wyprzedzi Amerykankę Coco Gauff i wróci na pozycję wiceliderki rankingu WTA.

Finalistki Cincinnati Open 2024 do tej pory mierzyły się ze sobą w cyklu WTA Tour sześciokrotnie. Bilans ich spotkań jest korzystny dla Sabalenki, która zwyciężała czterokrotnie. Ostatnie starcie zakończyło się jednak triumfem Peguli, która w ubiegłorocznych finałach WTA wygrała 6:4, 6:3.

To spotkanie miało jednak nową historię. I choć rozpoczęło się bez niespodzianek i obie panie wygrały swoje serwisy, to już po kilkunastu minutach Sabalenka zaczęła dominować na korcie. Podobnie jak w meczu półfinałowym z Igą Świątek, była szybka, dokładna oraz skuteczna. Wyszła na prowadzenie 4:1, którego już nie wypuściła. Pegula musiała pogodzić się z tym, że po raz drugi w tym turnieju czeka ją odrabianie strat. Pierwszą partię przegrała 3:6.

W drugim secie Sabalenka swoją dominację rozpoczęła już od początku. Szybko przełamała rywalkę, zyskując przy tym komfort gry. Widać było, że z każdym kolejnym gemem czuje się na korcie coraz lepiej. Pegula nie popełniała zbyt wielu błędów, była dokładna, grała cierpliwie, ale nie była w stanie przeciwstawić się Białorusince. Aż w końcu, przy stanie 5:4, Amerykance udało się przełamać przeciwniczkę i wrócić do gry. Nie na długo. Sabalenka odrobiła stratę już w przy kolejnym serwisie, a potem zwieńczyła dzieła.

W najnowszym notowaniu światowego rankingu Białorusinka wróci na pozycję wiceliderki, bowiem Amerykanka Coco Gauff, która broniła tytułu, odpadła już w drugiej rundzie. Świątek pozostanie na pierwszym miejscu.

Impreza w USA to dla wielu zawodniczek ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open.

Sabalenka - Pegula. Kto wygrał turniej w Cincinnati? Jaki był wynik meczu?

Aryna Sabalenka - Jessica Pegula 2:0 (6:3, 7:5)