Real Madryt stracił punkty w pierwszej kolejce

Kylian Mbappe w niedzielnym meczu z Mallorcą zadebiutował w lidze hiszpańskiej. Jego Real Madryt zremisował na wyjeździe 1:1

Piłkarze Realu Madryt zremisowali na wyjeździe z RCD Mallorca 1:1 w pierwszej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. W pierwszej połowie gola strzelił Rodrygo, a po przerwie wyrównał Vedat Muriqi. Mecz z trybun oglądał tenisista Rafael Nadal, który jest kibicem "Królewskich".

Gospodarze grali w niskiej obronie i zostawiali mało miejsca na rozegranie piłki w ostatniej tercji boiska. Mimo to w 13. minucie Vinicius Junior skupił na sobie uwagę obrońców i podał do Rodrygo, który technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce przy słupku.

Następnie Vinicius dośrodkował do wbiegającego w pole karne Kyliana Mbappe, który uderzył bez przyjęcia i trafił w boczną siatkę.

Pod koniec pierwszej połowy gracze Majorki zmusili bramkarza Realu do kilku interwencji. Thibaut Courtois obronił strzał Takumy Asano.

Gospodarze wyrównali w 53. min, gdy Daniel Rodriguez idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a gola głową strzelił Vedat Muriqi. Courtois w tej sytuacji był bez szans. Następnie Mbappe kąśliwym strzałem po ziemi mógł zaskoczyć bramkarza, lecz Dominik Greif skutecznie interweniował. Francuski napastnik po chwili spróbował ponownie, ale słowacki golkiper odbił piłkę.

Mallorca dominowała pod koniec meczu. Gola na wagę trzech punktów w 87. min mógł strzelić Antonio Sanchez, lecz minimalnie chybił. Po jego kolejnym uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką. "Królewscy" kończyli mecz w osłabieniu, gdyż lewy obrońca Ferland Mendy bezpardonowo sfaulował rywala i został ukarany czerwoną kartkę.

Już na początku rozgrywek Real traci dwa punkty do Barcelony, która w sobotę wygrała 2:1 z Valencią po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.