WTA w Cincinnati: Aryna Sabalenka - Jessica Pegula. Relacja live i wynik na żywo

W finale turnieju rangi WTA 1000 w Cincinnati Aryna Sabalenka zmierzy się z Jessicą Pegulą. Relacja live i wynik na żywo meczu Aryna Sabalenka - Jessica Pegula na Polsatsport.pl.

Rozstawiona z numerem trzecim Sabalenka drogę do finału pokonała w imponującym stylu. W czterech meczach nie straciła ani jednego seta, pokonując kolejno Elisabettę Cocciaretto (6:3, 6:4), Elinę Switolinę (7:5, 6:2), Liudmiłę Samsonovą (6:3, 6:2) oraz liderkę rankingu WTA Igę Świątek (6:3, 6:3).

Więcej czasu na korcie spędziła Pegula - aż trzy z czterech meczów Amerykanki w Cincinnati kończyły się w trzech setach. Turniejowa "szóstka" pokonała kolejno Karolinę Muchovą (5:7, 6:4, 6:2), Taylor Townsend (6:2, 6:3), Leylah Fernandez (7:5, 6:7, 7:6) i Paulę Badosę (6:2, 3:6, 6:3).

Finalistki Cincinnati Open 2024 do tej pory mierzyły się ze sobą w cyklu WTA Tour sześciokrotnie. Bilans ich spotkań jest korzystny dla Sabalenki, która zwyciężała czterokrotnie. Ostatnie starcie zakończyło się jednak triumfem Peguli, która w ubiegłorocznych finałach WTA wygrała 6:4, 6:3.

Relacja live i wynik na żywo meczu Aryna Sabalenka - Jessica Pegula na Polsatsport.pl.