Lider rankingu się nie zatrzymuje. Piąty tytuł w tym sezonie

Jannik Sinner

Jannik Sinner mistrzem w Cincinnati. Lider rankingu ATP pokonał Francesa Tiafoe w finale turnieju rangi ATP Masters 1000. Włoch wygrał z reprezentantem gospodarzy w dwóch setach 7:6 (7:4), 6:2. To piąty tytuł wywalczony przez Sinnera w tym sezonie, a 15. w całej jego karierze.

Pierwszy set rozgrywanego w nocy z poniedziałku na wtorek spotkania był niezwykle wyrównany. Żaden z tenisistów nie zdołał w nim przełamać swojego przeciwnika, jednak to Sinner kilkukrotnie musiał bronić break pointów. O zwycięstwie w otwierającej partii zdecydował tie-break, w którego końcówce na przewagę wyszedł Włoch.

Drugi set od początku przebiegał po myśli Sinnera, który już w pierwszym gemie przełamał Tiafoe, a potem bez problemów wygrywał kolejne punkty przy własnym serwisie. Zawodnik z Półwyspu Apenińskiego swoją przewagę powiększył w piątym gemie, w którym po raz drugi tej nocy przełamał Amerykanina. Po wykorzystaniu kolejnego własnego podania było już 5:1 i lider rankingu znalazł się o krok od zakończenia spotkania. Tiafoe się jednak nie poddał i obronił trzy pierwsze piłki meczowe, oddalając od siebie na chwilę widmo przegranej, przy czwartej jednak nie był w stanie się ponownie wybronić i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (7:6, 6:2) dla Sinnera.

Tiafoe był pierwszym reprezentantem gospodarzy, który doszedł do finału w Cincinnati od 2013 roku. Nie został jednak kolejnym Amerykaninem, który wygrał tę imprezę. Ostatnim tenisistą ze Stanów Zjednoczonych, który zwyciężył w Cincinnati, pozostaje Andy Roddick, który wygrywał tam w 2006 roku.

To już piąty wygrany turniej Sinnera w tym sezonie. Lider rankingu ATP w bieżących rozgrywkach ma stuprocentową skuteczność w decydujących spotkaniach. Wygrał wszystkie finały, w jakich uczestniczył. Wcześniej w tym roku Włoch sięgał po trofeum m.in. w wielkoszlemowym Australian Open i prestiżowym turnieju Miami Open.