Pechowy debiut polskiego piłkarza! 0:4 już w pierwszym meczu

Kolejny Polak zadebiutował w Serie A

Reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski i były piłkarz Lecha Poznań Filip Marchwiński zadebiutował we włoskiej ekstraklasie. Jego US Lecce przegrało 0:4 z Atalantą Bergamo, która została liderem po 1. kolejce.

Lecce już po pierwszej połowie przegrywało z finalistą Superpucharu UEFA 0:2. Po przerwie Atalanta dodała kolejne dwie bramki. Po dwa trafienia zaliczyli Marco Brescianini i Mateo Retegui.

Marchwiński na boisku pojawił się w 76. minucie, w zastępstwie Albańczyka Ylbera Ramadaniego.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Serie A udany debiut zaliczył trener Thiago Motta. Jego Juventusu u siebie zwyciężył 3:0 beniaminka z Como. W drużynie z Turynu nie zagrał żaden z polskich piłkarzy. Wojciech Szczęsny po rozstaniu z "Bianconeri" nadal szuka nowego klubu, a Arkadiusz Milik jest kontuzjowany.