Eliminacje LM: Zwycięstwa Bodoe i Dinama, dwa gole byłego piłkarza Legii

Piłkarze Bodoge/Glimt pokonali Crveną Zvezdę Belgrad 2:1 w pierwszym spotkaniu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Dinamo Zagrzeb wygrało z Karabachem Agdam 3:0, Lille ze Slavią Praga 2:0, a Bodoe/Glimt z Crveną Zvezdą Belgrad 2:1 we wtorkowych meczach czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kolejne cztery spotkania odbędą się w środę.

W pierwszej połowie gola dla mistrzów Chorwacji strzelił Marko Pjaca, a po przerwie dwie bramki zdobył Sandro Kulenović, który w latach 2018-19 występował w Legii Warszawa.

Bodoe/Glimt w poprzedniej rundzie wyeliminowało Jagiellonię Białystok. Tym razem na drodze mistrzów Norwegii stanęli mistrzowie Serbii. Na początku drugiej połowy gole strzelili Odin Luras Bjortuft i Isak Maatta. Później rozmiary porażki Crvenej Zvezdy zmniejszył Ognjen Mimovic.

Piłkarze Slavii w pierwszej połowie skutecznie bronili się przed atakami Lille. Francuski klub zwyciężył jednak po bramkach Jonathana Davida i Edona Zhegrovy.

W środowych parach nie zabraknie polskich akcentów. Najwięcej będzie ich w meczu Dynama Kijów z FC Salzburg. Spotkanie odbędzie się bowiem w Lublinie, gdzie ukraiński zespół występuje w rozgrywkach UEFA w roli gospodarza. W defensywie austriackiego zespołu regularnie gra Kamil Piątkowski.

O tej samej porze w duńskim Herning FC Midtjylland, z dobrze spisującym się w ataku Adamem Buksą, podejmie mistrza Słowacji Slovana Bratysława.

Trudne zadanie czeka Young Boys Berno Łukasza Łakomego. Mistrz Szwajcarii zmierzy się u siebie z silnym kadrowo Galatasaray Stambuł. Polskiego pomocnika nie ma w kadrze drużyny z Berna - na stronie UEFA - przed tym meczem.

Rewanże zaplanowano na 27-28 sierpnia. Zwycięzcy dwumeczów awansują do fazy ligowej zreformowanej Ligi Mistrzów, a pokonani - do Ligi Europy.

W trzeciej rundzie odpadła Jagiellonia - mistrz Polski nie sprostał norweskiemu Bodoe/Glimt. Podopieczni Adriana Siemieńca przegrali oba mecze. Najpierw u siebie 0:1, a w rewanżu na wyjeździe aż 1:4. W europejskich pucharach jednak pozostaną, teraz czeka ich rywalizacja w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Europy, gdzie rywalem będzie Ajax Amsterdam.

Program i wyniki 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (wszystkie mecze o godz. 21.00):