Długa walka o zwycięstwo. Fręch w ćwierćfinale!

Magdalena Fręch pokonała reprezentantkę Izraela Linę Glushko i awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 500 w Monterrey

Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 500 w meksykańskim Monterrey. W meczu drugiej rundy polska tenisistka pokonała reprezentantkę Izraela Linę Glushko 6:7, 6:3, 6:1.

26-letnia zawodniczka z Łodzi w Monterrey zmierzyła się z młodszą o dwa lata Glushko po raz trzeci w karierze i po raz trzeci wygrała, choć nie bez trudności. W pierwszym secie to jej rywalka, notowana w rankingu WTA na 277. miejscu, okazała się lepsza.

Fręch, obecnie 45. tenisistka na światowej liście, zaczęła bardzo dobrze - dwukrotnie przełamała serwis Izraelki i po dwóch długich gemach oraz jednym nieco krótszym prowadziła 3:0. Później przegrała swojego gema serwisowego, ale przez kilka partii utrzymywała przewagę jednego przełamania.

Polka miała okazję do zamknięcia seta przy własnym podaniu, ale wówczas straciła serwis po raz drugi. Zamiast 6:4 i seta dla naszej reprezentantki był remis 5:5. O zwycięstwie rozstrzygnął tie-break, w którym znacznie lepiej spisywała się Glushko, wygrywając 7-2.

W kolejnych dwóch setach Fręch również szybko zdobywała przewagę, ale później już jej nie oddawała. W drugiej partii ponownie zaczęła od prowadzenia 3:0. Potem jej rywalka zbliżyła się na 4:3 i miała szansę wyrównać przy swoim podaniu. Dwa ostatnie gemy padły jednak łupem Polki, która zarówno w roli returnującej, jak i serwującej wygrała do 30 i w całym secie 6:3.

Partia numer trzy była już popisem łodzianki, która aż trzy razy przełamała przeciwniczkę (w pierwszym, piątym i siódmym gemie), a sama pewnie utrzymywała swoje podanie i zwyciężyła 6:1.

W całym spotkaniu, które trwało dwie godziny i 26 minut, Fręch trafiała pierwszym serwisem ze skutecznością 71 procent i wygrała po nim 64 procent piłek (oraz 57 procent po drugim podaniu). Nie zagrała ani jednego asa serwisowego oraz popełniła trzy podwójne błędy. Jej rywalka zaserwowała aż dziesięć asów przy siedmiu podwójnych błędach. Polka wykorzystała aż 7 z 12 szans na przełamanie rywalki (Glushko 3 na 6). Na przestrzeni meczu zdobyła o 15 punktów więcej od tenisistki z Izraela (106 do 91).

Ćwierćfinałową rywalką naszej reprezentantki rozstawiona w turnieju w Monterrey z numerem 2 Amerykanka Emma Navarro, która w meczu drugiej rundy pokonała Kolumbijkę Marię Osorio 3:6, 7:5, 7:6 (7-2).

Polka do tej pory grała z Navarro dwukrotnie. W pierwszej rundzie US Open 2023 pokonała ją (7:6, 1:6, 6:2), natomiast w 1/8 finału tegorocznego turnieju w Hobart przegrała 3:6, 3:6. Amerykanka jest obecnie notowana w rankingu WTA na 13. miejscu.