Gol w 11. minucie doliczonego czasu! Mistrz Niemiec wygrał na inaugurację Bundesligi

Bayer Leverkusen wygrał z Borussią Moenchengladbach po bramce w 11. minucie doliczonego czasu gry!

Broniący tytułu Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 3:2 (2:0) na inaugurację piłkarskiej Bundesligi. Zespół hiszpańskiego trenera Xabiego Alonso kontynuuje serię meczów ligowych bez porażki - w ubiegłym sezonie był niepokonany.

Już w 12. minucie bramkarza Borussii efektownym strzałem pokonał Granit Xhaka, a w 38. na 2:0 dla obrońców tytułu podwyższył Florian Wirtz. Po przerwie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu - w 59. minucie kontaktowego gola zdobył Nico Elvedi, a w 85. wyrównał Tim Kleindienst. Przy tym drugim trafieniu miejscowi kibice przeżyli chwilę niepewności, bowiem sędzia skorzystał z analizy VAR, ale nie dopatrzył się pozycji spalonej i gol został uznany.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 11. minucie doliczonego czasu gry sędzia po kolejnej analizie VAR przyznał karnego Bayerowi. Wirtz strzelił dosyć lekko i Jonas Omlin wybił, ale po chwili pomocnik gości zdołał już umieścić piłkę w siatce.

Marzący o odzyskaniu tytułu mistrza Niemiec Bayern Monachium w 1. kolejce zagra w niedzielę o godzinie 15.30 na wyjeździe z VfL Wolfsburg, który ma dwóch Polaków w składzie - skrzydłowego Jakuba Kamińskiego i sprowadzonego z FC Kopenhaga bramkarza Kamila Grabarę.