Oficjalnie! Został MVP turnieju reprezentacyjnego, a teraz zadebiutuje w PlusLidze

Robert MurawskiSiatkówka
Yevhenii Kisiliuk został wybrany MVP Złotej Ligi Europejskiej 2024.

Nowym siatkarzem GKS Katowice został Jewhenij Kisiliuk. 29-letni przyjmujący podpisał z polskim klubem roczną umowę i w jego barwach zadebiutuje w PlusLidze. Reprezentant Ukrainy został wybrany MVP Złotej Ligi Europejskiej 2024.

Jewhenij Kisiliuk rozpoczynał swoją siatkarską karierę w Krimsodzie Krasnopieriekopsk, a pierwsze ważne triumfy święcił z drużyną Barkom-Każany Lwów, w której występował w latach 2016–20. W barwach tego klubu ukraiński przyjmujący sięgał dwa razy po mistrzostwo kraju, trzykrotnie po Puchar Ukrainy i dwukrotnie po Superpuchar, ponadto przez dwa sezony był kapitanem zespołu. Udany był także jego pobyt w słoweńskim OK Maribor w sezonie 2020/21, zakończony zdobyciem mistrzostwa Słowenii, Pucharu Słowenii i wicemistrzostwa międzynarodowej ligi MEVZA.

W latach 2021–24 Jewhenij Kisiliuk reprezentował ukraiński Epicentr Podolany i wraz z nim dołożył do kolekcji swoich trofeów jeden złoty i dwa srebrne medale mistrzostw Ukrainy oraz dwa Puchary i jeden Superpuchar Ukrainy.

Od lat występuje w reprezentacji Ukrainy, z którą zdobywał dwukrotnie złoty medal Ligi Europejskiej oraz trzecie miejsce w ubiegłorocznym turnieju Challenger Cup, a także docierał do ćwierćfinałów ostatnich edycji mistrzostw Europy i świata. W czerwcu 2024 roku Kisiliuk poprowadził swoją kadrę narodową do triumfu w rozgrywkach Złotej Ligi Europejskiej po zwycięskim finale z Chorwacją. Został też wybrany MVP turnieju finałowego w Osijeku.

– Zamykając skład na pozycji przyjmującego, poszukiwaliśmy przede wszystkim zawodnika ofensywnego. Jenia Kisiliuk jest dokładnie takim siatkarzem, bo przez wiele lat grał na pozycji atakującego. Jego ostatnie sezony oraz występy w reprezentacji narodowej Ukrainy pokazały, że to bardzo wartościowy przyjmujący i bardzo liczymy na niego w nadchodzących rozgrywkach – powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Jakub Bochenek.