Podział punktów w Lublinie. To trafienie mogło zmienić losy spotkania

Motor Lublin zremisował z Puszczą Niepołomice 0:0

Motor Lublin zremisował z Puszczą Niepołomice 0:0 w meczu szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wprawdzie goście strzelili gola, jednak nie został on uznany. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli.

Spotkanie drużyn sąsiadujących w tabeli w pierwszej połowie było bardzo bezbarwne, mimo obiecującego początku. Już w trzeciej minucie bliskim zdobycia prowadzenia dla gości był Dawid Abramowicz, ale po jego strzale udanie interweniował Ivan Brkic. Po drugiej stronie w 12. min zrobiło się gorąco, kiedy po zaskakującym kopnięciu Bartosza Wolskiego z dystansu piłka odbiła się od słupka.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Konrad Stępień z bliska umieścił piłkę w siatce bramki Motoru, ale po analizie VAR okazało się, że wcześniej był spalony i gol nie został uznany.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i nadal żaden z zespołów nie demonstrował akcji mogących porwać publiczność.

Podobnie jak w pierwszej części meczu, pod bramką Motoru okazję miał w 53. min. Abramowicz, ale ponownie Brkic znakomicie obronił, a po przeciwnej stronie Samuel Mraz, otrzymawszy świetne podanie od Wolskiego, strzelił leciutko prosto w ręce Kewina Komara.

Po bezbarwnym widowisku mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Motor Lublin - Puszcza Niepołomice 0:0

Żółta kartka - Motor Lublin: Arkadiusz Najemski. Puszcza Niepołomice: Dawid Szymonowicz, Dawid Abramowicz, Jakub Serafin

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Motor Lublin: Ivan Brkic - Paweł Stolarski (63. Filip Wójcik), Arkadiusz Najemski, Sebastian Rudol, Filip Luberecki - Piotr Ceglarz (78. Rafał Król), Mathieu Scalet, Bartosz Wolski, Kaan Caliskaner (63. Michał Król), Mbaye N'Diaye (78. Patryk Romanowski) - Samuel Mraz (89. Kacper Wełniak)

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar - Piotr Mroziński, Artur Craciun (29. Dawid Szymonowicz), Roman Jakuba, Michal Siplak - Lee Jin-Hyun (82. Hubert Tomalski), Jakub Serafin (82. Wojciech Hajda), Konrad Stępień, Dawid Abramowicz - Michalis Kosidis (68. Mateusz Radecki), Jakov Blagaic (46. Mateusz Cholewiak)