Sukces polskich tenisistów! Wygrali turniej w Poznaniu

Karolina PotrykusTenis
Szymon Kielan

Szymon Kielan i Filip Pieczonka mistrzami Astra Coffee and More Open 2024 w grze podwójnej! Polski duet wygrał z parą Jiri Barnat/Michael Vrbensky. Szansę na triumf w Poznaniu ma jeszcze inny Polak - Daniel Michalski.

W wielkim finale Kielan i Pieczanka nie dali szans czeskiemu duetowi. Polacy wygrali pierwszą partię 6:3, dwukrotnie przełamując swoich rywali - w pierwszym i ostatnim gemie. W drugim secie różnica poziomów była jeszcze bardziej widoczna, a polscy debliści wręcz zdominowali Czechów, nie tracąc nawet gema. Cały mecz trwał zaledwie 50 minut.

W sobotniej rywalizacji świetnie poradził sobie także Michalski. Rozstawiony z numerem 3 zawodnik w walce o finał wygrał z Diego Dedurą-Palomero 6:2, 6:3. O zwycięstwo w Astra Coffee and More Open 2024 zawalczy z... Vrbenskym, który wcześniej musiał uznać wyższość naszych deblistów. Czy Czech po raz kolejny będzie musiał zadowolić się drugim miejscem?

Finał gry pojedynczej Daniel Michalski - Michael Vrbensky rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00.

Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie to swoista trampolina dla młodych sportowców. To właśnie na tym turnieju zaczynali swoje kariery czołowi Polscy zawodnicy, w tym Huber Hurkacz i Kamil Majchrzak.