Mistrz olimpijski najlepszy podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Polak na podium

Wygrał mistrz olimpijski Ethan Katzberg z Kanady.

Wojciech Nowicki zajął trzecie miejsce, a Paweł Fajdek był piąty w konkursie rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, zaliczanego do cyklu Diamentowej Ligi. Wygrał mistrz olimpijski Ethan Katzberg z Kanady.

Katzberg rzucił 80,03. Drugi był Ukrainiec Mychajło Kochan, który w najlepszej próbie uzyskał 79,85. Nowicki posłał młot na odległość 76,05. Taki sam wynik miał Węgier Bence Halasz. Fajdek miał tylko dwie mierzone próby i zakończył konkurs rezultatem 74,53.

Wśród kobiet najlepsza była Amerykanka Brooke Andersen - 76,19. Polki nie startowały.

Mistrz olimpijski Grant Holloway z USA wygrał bieg na 110 m przez płotki czasem 13,09. Jamajczyk Rasheed Broadbell był wolniejszy o 0,01 s. Siódme miejsce zajął Jakub Szymański - 13,41, a Krzysztof Kiljan był dziewiąty - 13,73.

Żadna z reprezentantek Polski nie awansowała do finałowego biegu na 100 m ppł, w którym wystąpi dziewięć zawodniczek. Pia Skrzyszowska miała 10. rezultat - 12,58. Klaudia Wojtunik uplasowała się na 13. pozycji czasem 13,02, a 14. Marika Majewska uzyskała wynik 13,15. Jamajka Akcera Nugent poprawiła rekord mityngu na 12,30. Finał biegu na 100 m ppł jest zaplanowany na godzinę 16.34.