Niespodzianka w Ekstraklasie! Mistrz Polski pokonany

GKS Katowice pokonał Jagiellonię Białystok

W niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy doszło do sporej niespodzianki. GKS Katowice pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 3:1.

Bardzo szybko mistrzowie Polski popełnili błąd, który kosztował ich utratę gola. Źle w swoim polu karnym zachował się Jetmir Haliti i piłkę przejęli katowiczanie. Otrzymał ją Adrian Błąd, który strzałem wykonanym w 72. sekundzie spotkania pokonał Sławomira Abramowicza.

Mimo wysokiej temperatury graczom obu drużyn nie brakowało sił do ataków. Kolejnego gola zdobyła Jagiellonia, który wyrównała w 18. minucie. Po wyrzucie z autu, niedaleko bramki katowiczan, piłka trafiła w ich pole karne, a strzałem z bliska pokonał Dawida Kudłę Afimico Pululu.

Przed przerwą drużynie z Górnego Śląska nie udało się ponownie objąć prowadzenia.

Blisko tego była w 54. min. Jednak wówczas po groźnym strzale Adam Zrelaka piłkę na rzut rożny wybił Abramowicz. Gola piłkarze GKS zdobyli w 73. min. Po strzale zza pola karnego Borji Galana, Mateusz Kowalczyk tak odbił futbolówkę, że wpadła ona siatki.

Przy wyniku 2:1 katowiczanie oddali inicjatywę Jagiellonii. Jednak w końcowych minutach przeprowadzili trzy groźnie kontry. Co prawda nie padła po nich ani jedna bramka, ale w ostatniej minucie meczu Oskar Repka pokonał golkipera z Białegostoku.

Skrót meczu GKS Katowice - Jagiellonia Białystok:

GKS Katowice - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1).

Bramki: Adrian Błąd 2, Mateusz Kowalczyk 73, Oskar Repka 90+7 - Afimico Pululu 18

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz - Alan Czerwiński (22. Marcin Wasielewski), Mateusz Kowalczyk (81. Sebastian Milewski), Oskar Repka, Bartosz Nowak (46. Borja Galan), Grzegorz Rogala (81. Mateusz Marzec) - Adrian Błąd (88. Jakub Arak), Adam Zrelak.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek (66. Tomas Silva), Jetmir Haliti, Mateusz Skrzypczak, Joao Moutinho - Kristoffer Hansen (74. Miki Villar), Nene (56. Marcin Listkowski), Jesus Imaz, Jarosław Kubicki (46. Aurelien Nguiamba), Darko Churlinov - Afimico Pululu (56. Lamine Diaby-Fadiga)

Żółta kartka - GKS Katowice: Mateusz Kowalczyk, Adam Zrelak. Jagiellonia Białystok: Lamine Diaby-Fadiga.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 6 690.