Nieudany mecz Polaków w Bundeslidze. Trzy wpuszczone bramki i samobój

Kamil Grabara wpuścił trzy bramki w meczu z Bayernem Monachium

VfL Wolfsburg, w składzie z bramkarzem Kamilem Grabarą i Jakubem Kamińskim, przegrał u siebie z Bayernem Monachium 2:3 w 1. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Kamiński w 65. minucie zanotował samobójcze trafienie.

Do przerwy Bayern prowadził 1:0. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala.

"Wilki" świetnie jednak zaczęły drugą połowę. W odstępie ośmiu minut dwie bramki zdobył Lovro Majer. Pierwszą Chorwat zanotował wykorzystując rzut karny.

Grabara miał tego dnia dużo pracy. Popisał się sześcioma udanymi interwencjami, ale dwa razy jeszcze skapitulował. Najpierw w 65. minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę do własnej siatki skierował Kamiński. Wygraną Bawarczykom dał natomiast Serge Gnabry w 82. minucie.

Już w piątek broniący tytułu Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 3:2.