Kontuzja już w pierwszej rundzie! Czołowa zawodniczka odpadła z US Open

fot: PAP
Maria Sakkari sensacyjnie przegrywa w pierwszej rundzie US Open

Rozstawiona z numerem "9" Maria Sakkari, niespodziewanie odpadła już w pierwszej rundzie US Open 2024. Grecka tenisistka przegrała po kreczu z Chinką Yafan Wang, która zajmuje 80. miejsce w rankingu WTA.

Grecka zawodniczka, zmierzyła się z Yafan Wang, jednak mecz został przedwcześnie przerwany. Wszystko przez problemy z barkiem, które sprawiły, że dziewiąta rakieta świata została zmuszona do skreczowania po pierwszym secie, w którym jej rywalka zwyciężyła 6:2.

Tenisistka z Grecji już w siódmym gemie odczuwała dyskomfort w okolicach braku, co spowodowało wykorzystanie przez nią przerwy medycznej. Mimo, że wróciła ona, aby dograć pierwszego seta, nie starczyło jej sił na dalszą rozgrywkę.

Sakkari ma pecha do występów w turniejach wielkiego szlema. Porażka z Wang była 11. turniejem z rzędu, z którego Greczynka odpadała przed fazą ćwierćfinałów. Dodatkowo, 29-latka zmaga się z powikłaniami po licznych kontuzjach, które zmusiły ją do wycofania się z kilku ważnych turniejów WTA 1000.

Nie jest jeszcze jasne, jak długo Sakkari będzie musiała pauzować z powodu swojego urazu. Jej sztab medyczny pracuje nad dokładną diagnozą i planem leczenia, aby jak najszybciej mogła wrócić do rywalizacji.