Magdalena Fręch odpadła z US Open. Porażka już w pierwszej rundzie

Karolina PotrykusTenis

Magdalena Fręch przegrała z Greet Minnen 5:7, 5:7 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open i pożegnała się z turniejem. W premierowej partii walka toczyła się do samego końca, a w drugiej Polsce udało się wrócić ze stanu 0:4. To jednak było za mało. W walce o trzecią rundę Minnen zagra z Donną Vekic.

Polka przełamała rywalkę już w pierwszym gemie. Niestety zdobytą przewagę szybko zmarnowała, bo po kilkunastu minutach Minnen prowadziła już 3:2. Od tej pory rywalizacja bardzo się wyrównała. Żadna z tenisistek nie myliła się już przy swoim serwisie. Wydawało się, że tego seta rozstrzygnie tie-break, jednak w samej końcówce Belgijka wykazała się niezwykłą precyzją i cierpliwością. Dzięki nim mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Porażka musiała przytłoczyć łodziankę, bowiem przegrała dwa pierwsze gemy drugiego seta. Sytuacja Polki stawała się coraz trudniejsza, ale jej gra nie ulegała poprawie. Minnen wygrała kolejne dwa podania i prowadziła już 4:0. Fręch zerwała się jeszcze do walki, doprowadziła do stanu 4:4 i wszystko rozpoczęło się od nowa. Decydujący okazał się serwis Belgijki przy stanie 5:5. Po długiej walce wygrała go i stanęła przed szansą na zwycięstwo w całym meczu. Wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

W drugiej rundzie Minnen zmierzy się z Donną Vekic.

Najlepszy występ Fręch miał miejsce w ubiegłym roku, gdy odpadła w drugiej rundzie. Po pokonaniu Amerykanki Emmy Navarro, Polka nie dała rady Czeszce Karolinie Muchovej.

Magdalena Fręch - Greet Minnen 0:2 (5:7, 5:7)