Carlos Alcaraz w kolejnej rundzie US Open. Co za seria Hiszpana!

Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz pokonał Australijczyka Li Tu 6:2, 4:6, 6:3, 6:1 i awansował do drugiej rundy turnieju US Open w Nowym Jorku. Hiszpański tenisista wygrał tym samym 15. z rzędu mecz w Wielkim Szlemie, bowiem wcześniej triumfował zarówno we French Open w Paryżu, jak i londyńskim Wimbledonie.

Rozstawiony z numerem "3" 21-letni Alcaraz na kortach Flushing Meadows walczy o trzeci wielkoszlemowy tytuł w tym sezonie, piąty w karierze, ale też drugi w Nowym Jorku, gdzie wygrał już w 2022 roku. Z kolei w debiucie w edycji 2021 dotarł do ćwierćfinału, a 12 miesięcy temu w półfinale uległ Rosjaninowi Daniiłowi Miedwiediewowi.

Hiszpan potrzebował godziny i 44 minut, by pokonać 186. w światowym rankingu kwalifikanta z antypodów. Mimo straconego seta, przewaga zawodnika z El Palmar nie podlegała dyskusji i mógł cieszyć się z 60. zwycięstwa w Wielkim Szlemie.

- Na początku byłem nieco zaskoczony, bo choć rywal zaczął nerwowo, to po pierwszym secie się rozluźnił i zaczął grać naprawdę świetnie. Będę śledził jego poczynania, bo sądzę, że jeszcze o nim usłyszymy - chwalił swojego przeciwnika Alcaraz.

W 2. rundzie rywalem Hiszpana będzie Holender Botic Van de Zandschulp.

Carlos Alcaraz - Li Tu 3:1 (6:2, 4:6, 6:3, 6:1)