Lider światowego rankingu zmiażdżył rywala. Szybki awans do trzeciej rundy US Open

fot: PAP
Jannik Sinner pokonał Amerykanina Alexa Michelsena w trzeciej rundzie US Open

Jannik Sinner awansował do trzeciej rundy turnieju US Open w Nowym Jorku. Lider światowego rankingu tenisistów pokonał Amerykanina Alexa Michelsena 6:4, 6:0, 6:2. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i 39 minut.

Spotkanie było wyrównane od samego początku, zanim lider rankingu ATP przełamał swojego rywala w siódmym gemie pierwszego seta.

Serwis Sinnera miał ogromny wpływ na jego zwycięstwo, ponieważ trafił 28 winnerów przy 13 Michelsena. Było to 50. zwycięstwo Włocha w tym sezonie.

W 3. rundzie rywalem Sinnera będzie Australijczyk Christopher O'Connell.

Włoch wygrał tegoroczny Australian Open, a w Nowym Jorku najlepszy wynik osiągnął w 2022 roku, kiedy dotarł do ćwierćfinału.