13-letni Polak mistrzem świata! Niesamowity wyczyn

Bartłomiej SzulgaInne
Michał Szubarczyk został snookerowym mistrzem świata do lat 21.

Michał Szubarczyk został snookerowym mistrzem świata do lat 21. 13-letni Polak w finale pokonał o siedem lat starszego przeciwnika.

Szubarczyk to niezwykle utalentowany zawodnik, który już ma na swoim koncie liczne sukcesy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Tym razem popisał się kolejnym wyjątkowym osiągnięciem, sięgając po złoty medal mistrzostw świata do lat 21.

W finale 13-latek pokonał 20-letniego Niemca Alexandra Widau. Polak triumfował 5:1 w indyjskim Bangalore.

Przypomnijmy - niedawno zawodowym snookerzystą został Antoni Kowalski. Polak zdążył już między innymi sprawić niespodziankę, pokonując znacznie bardziej doświadczonego Daniella Wellsa podczas turnieju British Open.

Polski snookerzysta

Pierwszym zawodowym snookerzystą z Polski był Kacper Filipiak, który rywalizował w elicie już jako 15-latek. Filipiak w 2011 roku sensacyjnie został mistrzem Europy do lat 21 i w nagrodę dołączył do grona zawodowców. Legendarny Ronnie O'Sullivan przewidywał nawet, że Polak zostanie w przyszłości mistrzem świata.

Ostatecznie Filipiak nie podbił snookerowego świata i zakończył karierę w wieku 25 lat.

Drugim Polakiem w Main Tourze był Adam Stefanów, jednak również nie odniósł większych sukcesów rywalizując w gronie zawodowców.