Kolejny medal dla Polski! Było bardzo blisko finału

Andrzej AdamiecInne
Piotr Grudzień

Karolina Pęk i Piotr Grudzień sięgnęli po brązowy medal igrzysk paralimpijskich w rywalizacji mikstowej w paratenisie stołowym. Polski duet przegrał w pięciu setach półfinał z parą Weinan Peng - Guiyan Xiong.

Pęk i Grudzień awans do półfinału rywalizacji mikstowej zapewnili sobie w piątek. Już wtedy wiedzieliśmy, że możemy cieszyć się z kolejnego medalu dla Polski. Nie byliśmy jednak pewni, z jakiego kruszcu będzie to "krążek". Wszystko wyjaśniło się w sobotnie przedpołudnie.

Naprzeciwko polskiej pary stanęli reprezentanci Chin - Weinan Peng i Guiyan Xiong. Chociaż Biało-Czerwoni próbowali postawić się przeciwnikom - wygrali dwa sety - to ostatecznie nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrą grę oponentów. Duet z Azji wygrał mecz (11:4, 11:5, 8:11, 9:11, 11:8)  i tym samym zapewnił sobie awans do finału zmagań nad Sekwaną

Chociaż polska para nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę, to nadal może być zadowolona ze swojego występu. Pęk i Grudzień sięgnęli bowiem po brązowy medal tegorocznych igrzysk paralimpijskich.

Finał rywalizacji mikstowej w paratenisie stołowym zaplanowany jest na sobotę 31 sierpnia.