Koniec pięknej serii Bayeru Leverkusen. Pierwsza porażka od ponad roku stała się faktem

Piłkarze Bayeru Leverkusen

Broniący tytułu Bayer Leverkusen doznał pierwszej od maja 2023 roku porażki w Bundeslidze. Seria trwała aż 35 meczów, ale w sobotę - w drugiej kolejce obecnego sezonu - "Aptekarze" ulegli u siebie RB Lipsk 2:3, mimo prowadzenia różnicą dwóch goli.

Mecz z RB Lipsk zapowiadał się na szlagier tego weekendu w Bundeslidze. Naprzeciw siebie stanęły bowiem mistrz i czwarty zespół poprzedniego sezonu.

Przez długi czas nic nie wskazywało na zakończenie imponującej serii Bayeru. W 45. minucie gospodarze, którzy dominowali od początku spotkania, prowadzili już 2:0 po golach Holendra Jeremiego Frimponga i Hiszpana Alejandro Grimaldo.

W doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktową bramkę dla gości zdobył jednak Słoweniec Kevin Kampl, a druga połowa okazała się popisem Loisa Opendy. Belg w 57. i 80. minucie zdobył dwie bramki, zapewniając zwycięstwo drużynie z Lipska.

- Mieliśmy szansę do końca. Zbyt łatwo straciliśmy gole. Popełniliśmy błędy w obronie. Zaspaliśmy w takiej czy innej sytuacji i zostało to ukarane – powiedział obrońca Bayeru oraz reprezentacji Niemiec Jonathan Tah.

Sobotni mecz przejdzie do historii Bundesligi. Piłkarze z Leverkusen poprzedniej porażki na krajowym podwórku doznali 27 maja 2023 roku - 0:3 z VfL Bochum. Przez cały sezon 2023/24 podopieczni trenera Xabiego Alonso pozostawali w Niemczech niepokonani - nie przegrali żadnego z 34 ligowych meczów (28 zwycięstw, sześć remisów), a na dodatek sięgnęli po Puchar Niemiec. Dwa tygodnie temu zdobyli też superpuchar kraju.

Jedynej porażki w minionym sezonie doznali w finale Ligi Europy - 0:3 z Atalantą Bergamo.

W Bundeslidze byli niepokonani łącznie przez 35 meczów. Na tę liczbą złożyły się wspomniane 34 spotkania w poprzedniej edycji oraz zwycięstwo 3:2 na inaugurację tego sezonu - na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 3:2.

Dzięki sobotniej wygranej RB Lipsk jest liderem z kompletem sześciu punktów, a Bayer zajmuje dziewiąte miejsce (3 pkt).

Dobrze w bramce VfL Wolfsburg spisał się sprowadzony latem z FC Kopenhaga bramkarz Kamil Grabara. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 2:0 z beniaminkiem Holstein Kiel. W ekipie "Wilków" cały mecz rozegrał również Jakub Kamiński, natomiast na ławce rezerwowych gospodarzy pozostał Tymoteusz Puchacz.

W meczu Eintracht Frankfurt - Hoffenheim (3:1) jedyną bramkę dla gości zdobył Andrej Kramaric, który z czterema trafieniami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców. Chorwat został powołany do kadry narodowej na wrześniowe mecze Ligi Narodów, m.in. z Polską w Osijeku.

Bayer Leverkusen - RB Lipsk 2:3