Polak powalczy o złoto! Jest awans do finału

Polak w finale!

Jacek Czech awansował do finału rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym w kategorii S2 podczas igrzysk paralimpijskich. O złoty medal powalczy w sobotni wieczór.

W sobotę odbyły się eliminacje do finału rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym w kategorii S2. O miejsce walczył między innymi reprezentant Polski - Jacek Czech. Polak brał udział w pierwszym wyścigu eliminacyjnym, w którym zajął drugie miejsce z czasem 1:02.52.

Taki występ zagwarantował Czechowi bezproblemowy awans. Polak w całych eliminacjach zajął bowiem czwartą pozycję, a miejsce w finale gwarantowało uplasowanie się w najlepszej ósemce.

Czekają nas zatem ogromne emocje. Już w sobotni wieczór odbędzie się bowiem finał rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym w kategorii S2, w którym o medal powalczy Czech. Wyścig ma rozpocząć się około godziny 19:30.