Siatkarze Projektu pokonali Skrę! Poznaliśmy parę finałową

Robert MurawskiSiatkówka
Memoriał Arkadiusza Gołasia 2024. Projekt wygrał ze Skrą.

W drugim półfinale XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia siatkarze PGE Projektu Warszawa wygrali z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:1. W niedzielnym finale drużyna ze stolicy zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej bełchatowianie zagrają o trzecie miejsce z Jastrzębskim Węglem.

Premierowa partia starcia Projektu ze Skrą była ciekawym widowiskiem. Po wyrównanym początku, kilka akcji z rzędu przy zagrywkach Mirana Kujundzicia wygrali bełchatowianie (13:17). Ekipa ze stolicy wyrównała po asie Bartłomieja Bołądzia (19:19), ale dwie kluczowe akcje w końcówce padły łupem Skry. Bełchatowianie wykorzystali błąd rywali, a Kujundzić obił blok rywali (22:24), a dwie akcje później serbski przyjmujący zamknął seta skutecznym atakiem (23:25).

Początek drugiego seta to minimalna przewaga Skry (5:7). Ekipa ze stolicy odwróciła wynik, gdy asami popisali się Kevin Tillie (11:10) i Jakub Kochanowski (14:11). Bełchatowianie nie byli w stanie utrzymać poziomu gry z poprzedniej partii, popełniali więcej błędów, mieli problemy w przyjęciu, co wykorzystali rywale. W końcówce Projekt pewnie zmierzał po wygraną, którą przypieczętowała przestrzelona zagrywka rywali (25:20).

W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę uzyskali siatkarze Projektu (16:13). W zespole z Bełchatowa udane wejście w pole zagrywki zanotował Wiktor Nowak (17:19). W ostatniej fazie seta lepsi byli jednak siatkarze ze stolicy. Karol Borkowski posłał asa (23:21), a ostatni punkt wywalczył atakiem ze środka Jurij Semeniuk (25:23).

Set numer cztery od początku toczył się przy przewadze drużyny z Warszawy (9:6). Siatkarze Projektu grali skuteczniej od rywali i utrzymywali przewagę. Asa dołożył Jurij Semeniuk (15:11), dobrze funkcjonował też blok (21:14). Borkowski atakiem blok-aut wywalczył piłkę meczową (24:15), a w ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Linus Weber (25:16).

Skrót meczu Projekt - Skra:

Najlepszymi zawodnikami tego spotkania zostali wybrani Jurij Semeniuk (PGE Projekt) oraz Grzegorz Łomacz (PGE GiEK Skra). W pierwszym półfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:2. W niedzielę zostaną rozegrane mecz o trzecie miejsce i finał XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia w Zalasewie.

PGE Projekt Warszawa – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:16)

Projekt: Jan Firlej, Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Bartłomiej Bołądź, Jakub Kochanowski, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Linus Weber, Michał Kozłowski, Tobias Brand, Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk, Karol Borkowski. Trener: Piotr Graban.
Skra: Grzegorz Łomacz, Amin Esmaeilnezhad, Miran Kujundzić, Pavle Perić, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski – Rafał Buszek (libero) oraz Ziga Stern, Wiktor Nowak, Mateusz Nowak, Krystian Walczak, Michał Szalacha, David Dinculescu. Trener: Gheorghe Cretu.