Charles Leclerc najlepszy na Monzie

Moto
Charles Leclerc z zespołu Ferrari wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza.

Monakijczyk Charles Leclerc z zespołu Ferrari wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza, 16. rundę mistrzostw świata. To jego siódmy triumf w karierze w F1. Drugie miejsce zajął Australijczyk Oscar Piastri, a trzeci Brytyjczyk Lando Norris (obaj McLaren).

Szósty był obrońca tytułu, lider klasyfikacji generalnej MŚ F1 Holender Max Verstappen z Red Bulla.

Tor Autodromo Nazionale di Monza (na północ od Mediolanu) jest uważany za jeden z najszybszych w kalendarzu MŚ. Jedno okrążenie ma 5793 m, kierowcy przejechali 53 okrążenia.

W klasyfikacji generalnej po 16 z 24 wyścigów nadal prowadzi walczący o czwarty tytuł z rzędu i w karierze Verstappen.

Ferrari pojechało na jeden pit stop, wszyscy pozostali zmieniali opony minimum dwa razy.