Hat-trick Krzysztofa Piątka! Popis napastnika w Turcji

Krzysztof Piątek strzelił trzy gole.

Krzysztof Piątek strzelił trzy gole dla Istanbul Basaksehir, a jego zespół pokonał u siebie Antalyaspor 5:2 w 4. kolejce tureckiej ekstraklasy piłkarskiej. 29-letni napastnik ma łącznie cztery trafienia w tym sezonie. W ekipie gości asystę zaliczył Jakub Kałuziński.

Piątek wszedł na boisko w przerwie, przy stanie 1:2. W 62. minucie gospodarze wyrównali na 2:2, a wkrótce potem zaczął się strzelecki popis reprezentanta Polski.

Były napastnik m.in. Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi, Milanu, Herthy BSC i Fiorentiny potrzebował zaledwie 16 minut na skompletowanie hat-tricka. Do siatki gości trafił w 64., 72. i 80. minucie, gdy ustalił wynik meczu. Spotkanie zakończył również z żółtą kartką.

Łącznie Piątek na cztery bramki w obecnym sezonie tureckiej ekstraklasy, a także cztery w eliminacjach Ligi Konferencji.

W drużynie Antalyasporu całe spotkanie rozegrał pomocnik Jakub Kałuziński, który zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojej drużyny (już w 2. minucie przy golu Szweda Sama Larssona).

Istanbul Basaksehir zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów i jednym meczem zaległym, zaś Antalyaspor jest dziesiąty z czterema punktami.