Joanna Mazur awansowała do finału! Świetny bieg Polki

Joanna Mazur awansowała do finału igrzysk paralimpijskich w biegu kobiet na 1500 metrów w kategorii T11 z czasem 4:56.30. Polka startująca w parze z Michałem Stawickim weszła do finału z drugiego miejsca w swoim biegu kwalifikacyjnym.

Wiadomość o awansie Polki do finałowego biegu przyszła dopiero po ostatnim starcie kwalifikacyjnym, bowiem Mazur zajęła podczas swojego startu drugie miejsce i musiała czekać na wyniki pozostałych rywalek. Ostatecznie reprezentantka Biało-Czerwonych wywalczyła awans z "małym q" dzięki świetnemu czasowi - 4:56.30.

Awans do finał zapewniło sobie sześć par - trzy najlepsze w swoich biegach kwalifikacyjnych oraz trzy z najlepszymi czasami z pozostałych miejsc. Polska biegaczka startowała w parze z Michałem Stawickim.

Mazur dzień wcześniej nie zdołała awansować do finału biegu na 400 metrów (T11). Polka zajęła w swoim półfinale 4. miejsce. - Nie wiem, co się nie udało, bo wydaje mi się, że zaliczyliśmy dzisiaj dwa dobre biegi pod względem jakościowym - powiedziała reprezentantka Polski.

Finał biegu na 1500 metrów z udziałem polskiej zawodniczki przewidziany jest na poniedziałek 2 września około godz. 10:00.