Jest ćwierćfinał! Pewne zwycięstwo Polaka

Rafał Czuper z awansem

Rafał Czuper zapewnił sobie awans do ćwierćfinału turnieju singlowego w paratenisie stołowym w kategorii MS2 podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich. Polak bez problemu pokonał w trzech setach reprezentanta gospodarzy - Juliena Michauda.

Za nami mecze 1/8 finału rywalizacji singlowej w paratenisie stołowym. O awans do kolejnej rundy zmagań w stolicy Francji walczył między innymi Rafał Czuper. Rywalem Polaka w poniedziałkowym meczu był Julien Michaud.

Czuper bez większych problemów poradził sobie z reprezentantem gospodarzy. W 21 minut Polak był w stanie wygrać trzy sety (11:5, 11:8, 11:7) i zapewnić sobie miejsce w kolejnej rundzie zmagań. Ćwierćfinały singlowego turnieju rozrywanego w Paryżu są zaplanowane na wtorek 3 września.

Warto przypomnieć, że o awans do kolejnej rundy rywalizacji walczył również inny reprezentant Polski - Tomasz Jakimczuk. Lepszy od niego okazał się jednak Juri Suchanek z Czech.