Ma już dwa złote medale, ale jest apetyt na więcej! Kamil Otowski w finale

Kamil Otowski może sięgnąć po kolejny medal

Kamil Otowski podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich zdobył już dwa złote medale. Polak jednak nie zamierza na tym poprzestać - awansował bowiem do finału rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym w kategorii S2, w którym zmierzy się między innymi ze swoim kolegą z reprezentacji - Jackiem Czechem.

Otowski do tej pory zdobył już dwa złote "krążki" podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich. Zwyciężył w rywalizacjach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S1. Mimo ogromnego sukcesu Polak ma jeszcze szansę powiększyć swój dorobek medalowy.

W poniedziałek 2 września odbyły się eliminacje w zmaganiach na 200 metrów stylem dowolnym. Otowski w swoim wyścigu uplasował się na czwartym miejscu z czasem 4:43.27. Dzięki temu zapewnił sobie awans do finału, który zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór.

Należy zaznaczyć, że w eliminacjach brał udział również inny reprezentant Polski - Jacek Czech. Zakończył wyścig z czasem 4:37.53, co dało mu drugą pozycję w wyścigu, a w konsekwencji gwarancję miejsca w finale.