US Open: Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa. Relacja live i wynik na żywo

Iga Świątek zagra z Ludmiłą Samsonową w walce o ćwierćfinał US Open. Czy Polka zachowa szansę na zwycięstwo w ostatnim tegorocznym "Wielkim Szlemie"? Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa na Polsatsport.pl.

Polska tenisistka drobne problemy miała jedynie w pierwszej rundzie. Twarde warunki postawiła jej lucky looserka Kamilla Rachimowa. Raszynianka wyszła jednak obronną ręką i w dwóch setach pokonała Rosjankę. Od tamtego momentu nie była zagrożona ani razu. W czwartej rundzie również jest faworytką.

Samsonowa była bliska odpadnięcia już w drugiej rundzie. Przegrała pierwszego seta z Marią Bouzkovą, a o losach drugiego musiał decydować tie-break. Po wygranej w nim 16. rakieta świata wyraźnie dostała skrzydeł i triumfowała w tym spotkaniu. Lepsza była też od Ashlyn Krueger w następnej rundzie.

US Open to ostatni z "Wielkich Szlemów" w roku. Tytuł przed rokiem wywalczyła reprezentantka gospodarzy - Coco Gauff. W wielkim finale Amerykanka wygrała z Aryną Sabalenką 2:6, 6:3, 6:2. Tym razem 20-latka po porażce w 1/8 odpadła z turnieju.

Białorusinka wydaje się być jednak w lepszej formie. Wygrała ostatni ze "sprawdzianów" - turniej w Cincinnati - nie tracąc w nim nawet seta. Na kortach w Queens także radzi sobie świetnie. Jest już w ćwierćfinale, w którym zagra z mistrzynią olimpijską - Qinwen Zheng.

W Nowym Jorku nie startują Ons Jabeur i Marketa Vondrousova. W trakcie rywalizacji wycofała się także Jelena Rybakina.

Tradycja amerykańskiego "Szlema" sięga 1881 roku. Od 1978 roku rywalizacja toczy się na kortach w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. W 2023 roku pula nagród dla uczestników wyniosła 65 milionów dolarów.

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa na Polsatsport.pl.