Kolejny medal dla Polski! Świetny występ w Paryżu

Lucyna Kornobys ze srebrnym medalem

Lucyna Kornobys zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą w kategorii F34 podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich. Reprezentantka Polski osiągnęła wynik 8.33 m, co jest jej najlepszym występem w tym sezonie.

Polscy kibice mogą cieszyć się z kolejnego medalu zdobytego przez reprezentantów Polski podczas igrzysk paralimpijskich. We wtorek 3 września odbył się finał rywalizacji w pchnięciu kulą w kategorii F34, w którym udział brała reprezentantka Polski - Lucyna Kornobys.

Polka w trzeciej próbie osiągnęła wynik 8.33 m. Należy nadmienić, że jest to jej najlepszy występ w tym sezonie. Dzięki temu Kornobys zajęła drugie miejsce w paryskim konkursie, tym samym zgarniając srebrny medal najważniejszej imprezy czterolecia.

Warto przypomnieć, że Kodrobys sięgnęła po srebrne medale również podczas igrzysk paralimpijskich w Tokio i Rio de Janeiro.

Pierwsze miejsce we wtorkowym konkursie zajęła Chinka Lijuan Zou, która pchnęła kulę na odległość 9.14 m. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Saida Amoudi z Maroka, która osiągnęła wynik 7.80 m.