Rekord świata w biegu Polaka! Aleksander Kossakowski bez medalu

fot: Polsat Sport
Rekord świata pobity!

Yeltsin Jacques, brazylijski biegacz, ustanowił nowy rekord świata w biegu na 1500 metrów podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Jego przewodnikiem był Guilherme Ademils dos Anjos Santos . Polak, Aleksander Kossakowski, z czasem 4:18.86 zajął 6. miejsce i nie zdobył medalu.

Yeltsin Jacques, Brazylijczyk z niepełnosprawnością wzrokową, zapisał się na kartach historii, ustanawiając nowy rekord świata w biegu na 1500 metrów w kategorii T11. Wspierany przez swojego przewodnika, Guilherme Ademilsa dos Anjosa Santosa, Jacques osiągnął niesamowity czas 3:55.82, co pozwoliło mu zdobyć złoty medal.

Biegacz, który już wcześniej zdobywał medale na międzynarodowych zawodach, tym razem pokazał swoją dominację na bieżni, nie dając szans rywalom.

- To niesamowite uczucie, wiedzieć, że nasze ciężkie treningi przyniosły taki rezultat - powiedział Jacques po biegu.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku na igrzyskach paralimpijskich w Tokio, Brazylijczyk dwukrotnie sięgnął po olimpijskie złoto. Było to w biegach na 1500 i 5000 m w klasie T11.

We wtorkowym biegu udział brał również Aleksander Kossakowski. Polak z czasem 4:18.86 uplasował się na 6. pozycji.