Wielki sukces polskiej tenisistki! Podwójne zwycięstwo i awans w US Open

Karolina PotrykusTenis
Monika Stankiewicz

Monika Stankiewicz awansowała do drugiej rundy juniorskiego US Open. W pierwszym meczu wygrała z Reiną Goto 4:6, 6:2, 6:0. Kilka godzin później również triumfowała, tym razem w deblu.

I choć początek spotkania tego nie zwiastował, to Polka okazała się lepsza. Nasza 16-letnia zawodniczka przegrała wprawdzie pierwszą partię, ale w drugiej wróciła na właściwe tory. Trzeci set dopełnił formalności. Stankiewicz zdominowała Japonkę i nie pozwoliła jej wygrać nawet gema. W całym meczu triumfowała 4:6, 6:2, 6:0.

W kolejnej rundzie zawodniczkę, która na co dzień trenuje w Cannes, czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie. Po drugiej stronie siatki stanie bowiem Iva Jovic. Niespełna 17-letnia reprezentantka gospodarzy... wygrała z Magdą Linette w dwóch setach w seniorskich rozgrywkach. Później jednak odpadła i rozpoczęła rywalizację w kategorii juniorek.

Kilka godzin po zakończeniu meczu z Goto, Stankiewicz stanęła do rywalizacji w deblu. Wraz z Jelizawietą Kotliar po zaciętym meczu pokonały Welles Newman i Margaret Sohns 6:3, 2:6, 12:10.

Ten rok jest dla naszej zawodniczki bardzo udany. Wystąpiła w każdym juniorskim turnieju rangi wielkoszlemowej. Największy sukces odniosła podczas Wimbledonu, gdzie doszła do ćwierćfinału.

Monika Stankiewicz - Reina Goto 4:6, 6:2, 6:0

Monika Stankiewicz/Jelizawieta Kotliar - Welles Newman/Margaret Sohns 6:3, 2:6, 12:10.