Kolejny Polak w paralimpijskim finale! Walka do ostatnich chwil

Krzysztof Lechniak awansował do finału igrzysk paralimpijskich na 50 m stylem klasycznym w kategorii SB2. Polak zajął ostatnie miejsce, które było premiowane awansem.

Lechniak startował w pierwszym wyścigu eliminacyjnym. Z czasem 1:30:75 początkowo zajął w nim piąte miejsce, ale po dyskwalifikacji Ioannisa Kostakisa, awansował na czwarte.

Po drugim wyścigu z dalszej rywalizacji wykluczony został Daniel Ferrer Robles. Dyskwalifikacje dwóch rywali były na rękę naszemu pływakowi, któremu finalnie udało się zakwalifikować do finału. Zajął ostatnie premiowane awansem miejsce.

W kategorii SB2 startują osoby z poważną niepełnosprawnością kończyn lub wysoce upośledzoną koordynacją tułowia, nóg i rąk lub tacy, którzy mają podobne upośledzenie, ale z umiarkowanym upośledzeniem ramion.