Natalia Partyka srebrną medalistką paralimpijską!

Karolina PotrykusInne
Natalia Partyka

Natalia Partyka zdobyła srebrny medal igrzysk w Paryżu. W finale w kategorii WS10 Polka uległa Australijce Qian Yang. To już 12. krążek paralimpijski w karierze naszej tenisistki. Łącznie wystąpiła już na 11 igrzyskach.

Australijka szybko wyszła na prowadzenie. Polka próbowała odrobić stratę z początku seta, jednak przeciwniczka jej na to nie pozwoliła. Nasza zawodniczka grała nerwowo, a to skutkowało kilkoma błędami w newralgicznych momentach. Yang wygrała pierwszą partię 11:6.

W drugiej to znów mistrzyni z Tokio zaczęła zdecydowanie lepiej. Wydawało się, że Polka po raz kolejny nie odrobi straty, jednak nic bardziej mylnego. Przestała się mylić i doprowadziła do remisu 8:8. Niestety szczęście wciąż sprzyjało Australijce. Po chwili było już 2:0 w setach.

Partyka nie poddawała się, ale rywalka grała świetnie. Australijka cały czas była o jeden lub dwa punkty z przodu. Ostatniego seta zwyciężyła 12:10.

Warto przypomnieć, że Polka ma już na koncie jeden medal najważniejszej imprezy czterolecia organizowanej w stolicy Francji. Wcześniej wraz z Karoliną Pęk zdobyły brązowy krążek w rywalizacji deblowej.

Partyka to multimedalistka igrzysk paralimpijskich - na koncie ma m.in. sześć złotych krążków wywalczonych w Atenach, Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro czy Tokio. Debiut na najważniejszej imprezie czterolecia zaliczyła w 2000 roku w Sydney. Miała wówczas 11 lat.

Natalia Partyka - Qian Yang 0:3 (6:11, 9:11, 10:12)