Pewnie zwycięstwo polskich siatkarzy. Godnie pożegnali się z turniejem

Polscy siatkarze nie awansują do strefy medalowej ME U20.

Polscy siatkarze wygrali z Finlandią 3:0 w swoim ostatnim meczu mistrzostw Europy U20. W całym turnieju Biało-Czerwoni odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli dwie porażki. O braku awansu do półfinału przesądziła przegrana z Francją.

W pierwszym spotkaniu turnieju Polska niespodziewanie przegrała z Turcją 1:3. W drugim pewnie pokonała reprezentację Austrii 3:0, ale trzecie starcie przyniosło porażkę 1:3 z Ukrainą. W spotkaniu czwartej kolejki Polska pokonała Łotwę 3:0. Spotkanie numer pięć było najbardziej emocjonujące z dotychczasowych. Polacy przegrywali już z Serbami 0:2, zdołali jednak wyrównać stan meczu i wygrali w tie-breaku 15:10. Niestety, szósty mecz przyniósł porażkę 0:3 z niepokonaną dotychczas Francją, która pogrzebała szanse Polaków na awans do półfinału.

Z Finlandią siatkarze trenera Sebastiana Pawlika grali więc o zakończenie turnieju w dobrych nastrojach. Początkowo rywalizacja układała się wyrównanie, lecz po kilkunastu minutach nasi siatkarze zaczęli budować swoją przewagę (18:13). Wprawdzie Finowie na chwilę podgonili wynik (20:18), ale ich dobra passa nie trwała długo. Polacy pewnie wygrali pierwszą partię.

W drugiej różnica między zespołami zaczęła być widoczna nieco wcześniej (10:6). Później obie reprezentacje złapały równy i spokojniejszy rytm. Finowie nie byli jednak w stanie punktować przy własnej zagrywce. Dobra postawa z początku seta pozwoliła Polakom triumfować i w drugiej partii.

I choć wydawało się, że trzecia partia będzie jedynie formalnością, wcale tak nie było. Przez długi czas rywalizacja toczyła się punkt za punkt, ale w drugiej części seta to znów Polacy zaczęli górować nad rywalami. W końcówce je jednak stracili i zrobiło się nerwowo. Ponownie jednak zawodnicy Pawlika pokazali, że mają stalowe nerwy i zakończyli to spotkanie zwycięstwem.

W mistrzostwach Europy U20 siatkarzy Polacy grali w grupie I, która rozgrywała swoje mecze w Serbii, w miejscowości Vrnjacka Banja. Zawody trwają w dniach 26 sierpnia – 7 września. Szesnastu uczestników podzielono na dwie grupy, w których wystąpiło po osiem drużyn; tylko dwie najlepsze z każdej z grup wywalczyły awans do półfinałów.

Polska - Finlandia 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)