Taka informacja z samego rana! Mamy kolejny medal

fot:
Zbigniew Maciejewski z brązowym medalem

Zbigniew Maciejewski zdobył brązowy medal na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu w kolarstwie szosowym (klasa C1). Zawodnicy mieli do przejechania dystans 14.1 km, złoto wywalczył Hiszpan Ricardo Ten Argiles, a srebrny krążek wpadł w ręce Niemca - Michaela Teubera. Czas Maciejewskiego to 21:18.94.

W środowy poranek polscy kibice mogą cieszyć się z kolejnego medalu zdobytego przez Biało-Czerwonych podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Tym razem po krążek sięgnął Zbigniew Maciejewski, który zdobył brąz w kolarstwie szosowym w klasie C1.

Polak pokonał dystans 14.1 km w lekko ponad 21 minut, do złotego medalu zabrakło mu niespełna 40 sekund. Warto wspomnieć, że występ w Paryżu był debiutem Maciejewskiego na igrzyskach paralimpijskich.

Reprezentant Polski w sezonie 2024 czterokrotnie stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zdobywając między innymi srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas w Pucharze Świata w Maniago (Włochy). W 2023 roku zajął 4. i 5. miejsce w mistrzostwach Europy w Rotterdamie (Holandia).