Emocjonująca walka do samego końca! Dorota Bucław z brązem w tenisie stołowym

Dorota Bucław

Dorota Bucław została brązową medalistką igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym. W półfinale w kategorii WS1-2 Polka po bardzo emocjonującym starciu musiała uznać wyższość Giady Rossi. Włoszka zagra w piątek o złoto, a na szyi Polki zawiśnie brązowy medal.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Doszło nawet do gry na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowała Rossi. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego wygrała 12:10. W drugiej odsłonie rywalizacji Włoszka szybko wypracowała sobie przewagę i finalnie wygrała partię 11:6.

Rossi stanęła przed szansą zakończenia potyczki w trzech setach. Wtedy jednak przebudziła się Bucław. Polka wygrała 11:8. Urodzona w Solcu Kujawskim zawodniczka dobrze spisała się również w czwartym secie, w którym zwyciężyła 11:6. Wówczas stało się jasne, że losy awansu do finału rozstrzygnie piąty set

W nim ponownie przewagę zyskała Rossi. Włoszka wygrała 11:6 i całe spotkanie 3:2. Reprezentantka Italii powalczy o złoto, a Bucław przypadł brąz.

Dorota Bucław - Giada Rossi 2:3 (10:12, 6:11, 11:8, 11:6, 6:11)