Marek Dobrowolski z kolejną szansą na medal! Jest awans do finału

Karolina PotrykusInne
Marek Dobrowolski

Marek Dobrowolski awansował do finału strzelectwa w kategorii R6 karabin 50m SH1. W porannych kwalifikacjach Polak uzyskał 625.2 pkt, co dało szóstą pozycję. Reprezentant Polski ma już jeden medal z Paryża, wywalczony w środę.

W eliminacjach wzięło udział 36 zawodniczek i zawodników. Najlepszy okazał się Juan Antonio Saavedra Reinaldo. Hiszpan zdobył 626.9 pkt. Podium uzupełniły Natascha Hiltrop z Niemiec oraz Anna Benson ze Szwecji.

Druga z reprezentantek Polski - Emilia Babska - zajęła 10. miejsce. Strzelczyni zdobyła 623.3 pkt, do wywalczenia awansu zabrakło jej więc 0.9 pkt.

Finałowa rozgrywka z udziałem Dobrowolskiego rozpocznie się w czwartek o godzinie 11:45.

Dobrowolski ma już jeden medal z Paryża. W środę do samego końca walczył o srebrny medal w rywalizacji w karabinie na 50 metrów z trzech postaw, jednak ostatecznie przegrał z Chao Dongiem różnicą 10.5 punktów.

Mimo tego, że Dobrowolski debiutował na igrzyskach paralimpijskich, może pochwalić się wieloma sukcesami międzynarodowymi, takimi jak: złoty medal w konkurencji karabin R7 50 m na mistrzostwach Europy w Granadzie w 2024 roku, czy srebrny medal mistrzostw Europy w Rotterdamie w 2023 roku, w konkurencji karabin R1 10 m.