Polka powalczy o medal na 400 m! Uzyskała czwarty czas półfinałów

Karolina PotrykusInne
Oliwia Jabłońska

Oliwia Jabłońska awansowała do finału na 400 m stylem dowolnym w kategorii S10. Polka uzyskała czas 4:41:88, który był czwartym najlepszym wśród wszystkich pływaczek. O 17:50 Jabłońska powalczy o medal.

Reprezentantka Polski startowała w drugim wyścigu. Z czasem 4:41:88 zajęła w nim drugie miejsce. Wygrała Węgielka Bianka Pap.

Rezultat Polki był czwartym najlepszym w obu półfinałach. Bezkonkurencyjna okazała się zwyciężczyni pierwszego wyścigu - Alexandra Truvit. Amerykanka dopłynęła do mety w 4:34:71 s.

W kategorii S10 startują sportowcy z niepełnosprawnością fizyczną umożliwiającą uczestnictwo w zawodach, np. utrata jednej dłoni lub ograniczony zakres ruchu bioder.

Finał z udziałem Jabłońskiej rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:50.