Nie tym razem! Polscy lekkoatleci bez medali

Karolina PotrykusInne
Faustyna Kotłowska

Reprezentantom Polski nie udało się wywalczyć medali w czwartkowych finałach igrzysk paralimpijskich. Rano w finałach startowało trzech Biało-Czerwonych: Klaudia Maliszewska, Anna Trener-Wierciak i Faustyna Kotłowska.

Anna Trener-Wierciak zajęła 12. miejsce w finale igrzysk paralimpijskich w skoku w dal w kategorii T38. Nasza zawodniczka uzyskała odległość 3.95. Wygrała Węgierka Luca Ekler ze skokiem na 5.56. Jest to jej nowy rekord życiowy.

Reprezentująca Polskę w pchnięciu kulą Klaudia Maliszewska uplasowała się na szóstym miejscu (8.53) w kategorii F35. Bezkonkurencyjna była Mariia Pomazan z Ukrainy, która pchnęła na odległość 12.75, co było najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Tę samą pozycję zapewniła sobie Faustyna Kotłowska. Polska kulomiotka pchnęła na 10.84. Wygrała Juan Yao (12.53). Podium uzupełniły Arelle Middleton (12.19) i Yue Yang (11.77).